|
|
| | | | | | | |
LIGUE EUROPA - 1/8e de finale
8 matchs
|
18:45 |
Fini |
Fribourg |
|
Juventus Turin |
|
18:45 |
Fini |
Fenerbahce |
|
FC Seville |
|
18:45 |
Fini |
Betis Séville |
|
Manchester Utd |
|
18:45 |
Fini |
Feyenoord Rotterdam |
|
Shakhtar Donetsk |
|
21:00 |
Fini |
RU St Gilloise |
|
Union Berlin |
|
21:00 |
Fini |
Ferencvaros |
|
Bayer Leverkusen |
|
21:00 |
Fini |
Arsenal |
|
Sporting Lisbonne |
|
21:00 |
Fini |
Real Sociedad |
|
AS Rome |
|
|
| |
LIGUE CONFERENCE - 8e de finale
7 matchs
|
18:45 |
Fini |
Sivasspor |
|
Fiorentina |
|
18:45 |
Fini |
Djurgarden |
|
Lech Poznan |
|
18:45 |
Fini |
Slovan Bratislava |
|
FC Bale |
|
21:00 |
Fini |
AZ Alkmaar |
|
Lazio Rome |
|
21:00 |
Fini |
West Ham |
|
AEK Larnaca |
|
21:00 |
Fini |
Nice |
|
Sheriff Tiraspol |
|
21:00 |
Fini |
Villarreal |
|
Anderlecht |
|
|
BRESIL - BRAZIL: Piauiense
1 match
|
23:00 |
Fini |
River |
|
Comercial PI |
|
|
EGYPTE - EGYPT: Second League, Group A
7 matchs
|
14:00 |
Fini |
Telephonaat Beni Suef |
|
Asmant Asyut |
|
|
ARABIE SAOUDITE - SAUDI ARABIA: Youth League
1 match
|
13:30 |
Fini |
Hajer U-19 |
|
Ohod U-19 |
|
|
ANGLETERRE - ENGLAND: Profesional Development League
1 match
|
20:00 |
Fini |
QPR U-21 |
|
Charlton U-21 |
|
|
EGYPTE - EGYPT: Second League, Group C
1 match
|
14:00 |
Fini |
El Dabaa |
|
Kafr El Sheikh |
|
|
MAURITIUS - MAURITIUS: Super League
1 match
|
15:30 |
Fini |
Pamplemousses |
|
Savanne |
|
|
BIRMANIE - MYANMAR: National League
2 matchs
|
10:15 |
Fini |
Yangon United |
|
Rakhine United |
|
10:30 |
Fini |
Yadanarbon |
|
Dagon |
|
|
EURO 2022 -19ans - EUROPEAN CHAMPIONSHIP U-17: Qualifying round 2, League A - Women
2 matchs
|
11:00 |
Fini |
Croatia U-17 W |
|
Norway U-17 W |
|
11:00 |
Fini |
Norway U-17 W |
|
Croatia U-17 W |
|
|
ARGENTINE - ARGENTINA: Superliga Reserve League, First stage
4 matchs
|
13:00 |
Fini |
Tigre-2 |
|
Arsenal S-2 |
|
13:00 |
Fini |
Estudiantes de La Plata-2 |
|
Gimnasia La Plata-2 |
|
13:00 |
Fini |
Barracas Central-2 |
|
Tucuman-2 |
|
13:00 |
Fini |
Banfield-2 |
|
Talleres-2 |
|
|
BAHREIN - BAHRAIN: Second Division
4 matchs
|
16:30 |
Fini |
AAli |
|
Qalali |
|
16:30 |
Fini |
Al Najma Manama |
|
Umm Al Hassam |
|
16:30 |
Fini |
Al Ittihad H |
|
Busaiteen |
|
16:30 |
Fini |
Etehad Al Reef |
|
Buri |
|
|
BRESIL - BRAZIL: Paulista Trofu Interior, Play Offs
1 match
|
23:00 |
Fini |
Sao Bernardo |
|
Inter de Limeira |
|
|
ECOSSE - SCOTLAND: Lowland League
1 match
|
20:45 |
- |
Rangers-2 |
|
Caledonian Braves |
|
|
MACAO - MACAO: Elite League
1 match
|
13:00 |
Fini |
Hang Sai |
|
Sporting Macau |
|
|
ISRAEL - ISRAEL: Liga Alef, South
5 matchs
|
13:00 |
Fini |
Shimshon Kafr Qasim |
|
Shimshon Tel Aviv |
|
14:00 |
Fini |
Ironi Kuseife |
|
Maccabi Herzeliya |
|
14:15 |
Fini |
Bnei Eilat |
|
Hapoel Bikat Hayarden |
|
16:30 |
Fini |
Maccabi Yavne |
|
Hapoel Kfar Shalem |
|
18:30 |
Fini |
Beitar Tel Aviv |
|
Hapoel Marmorek |
|
|
SEYCHELLES - SEYCHELLES: First Division, Championship Group
1 match
|
15:00 |
Fini |
Foresters FC |
|
St Michel United |
|
|
RUSSIE - RUSSIA: National cup, Regional Path Playoffs
1 match
|
16:00 |
Fini |
Nizhnyi Novgorod |
|
FK Rostov |
|
|
NIGER - NIGER: Ligue 1
3 matchs
|
16:00 |
- |
Akokana |
|
Espoir FC |
|
16:00 |
- |
Liberte |
|
Tahoua |
|
16:00 |
- |
Urana |
|
Jangorzo |
|
|
ALGERIE - ALGERIA: League U-21
8 matchs
|
10:00 |
Fini |
JS Saoura U-21 |
|
NC Magra U-21 |
|
10:00 |
Fini |
MC Alger U-21 |
|
CR Belouizdad U-21 |
|
15:00 |
Fini |
US Biskra U-21 |
|
RC Arba U-21 |
|
15:00 |
Fini |
Chelghoum U-21 |
|
Khenchela U-21 |
|
15:00 |
Fini |
ES Setif U-21 |
|
ASO Chlef U-21 |
|
15:00 |
Fini |
JS Kabylie U-21 |
|
El Bayadh U-21 |
|
15:00 |
Fini |
MC Oran U-21 |
|
CS Constantine U-21 |
|
15:00 |
Fini |
Paradou U-21 |
|
USM Alger U-21 |
|
|
EGYPTE - EGYPT: Second League, Group B
1 match
|
15:00 |
Fini |
Telecom Egypt |
|
El Alameen |
|
|
SEYCHELLES - SEYCHELLES: First Division, Relegation Group
1 match
|
13:00 |
Fini |
Santos S. |
|
Lightstars |
|
|
|
|